Mama Sowa – dr Agata Majewska – blog o relacjach rodzinnych

Współpraca

dr Agata Majewska

specjalista pracy z rodziną, terapeuta, trener
Wierzę, że rodzina jest w stanie zbudować silne fundamenty naszej tożsamości osobowej. Jestem też przekonana o tym, że rodzicielstwo stanowi wyjątkową przygodę w życiu. Wymaga ono czasem od nas zmiany perspektywy, refleksji, wzięcia głębokiego oddechu oraz spojrzenia z innej strony na to, co dzieje się z nami i między nami. Jestem otwarta na projekty, które mają na celu wspierać, uświadamiać i kształtować kolejne pokolenia.
  • Jestem doktorem n. hum. w dyscyplinie naukowej – nauki o rodzinie (Uniwersytet Opolski). Studia magisterskie ukończyłam na kierunku nauki o rodzinie w specjalności – mediator i asystent rodziny (Uniwersytet Śląski). Prowadzę zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Podjęłam także studia z psychologii dla licencjatów i magistrów oraz studia podyplomowe z psychotraumatologii (Collegium Humanum).
  • Jestem absolwentką Studium Terapii Dzieci i Młodzieży Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Mam pełne kwalifikacje w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego.
  • Ukończyłam licencjonowany warsztat szkoleniowy Gra Generation Code® dla celów diagnostycznych i terapii rodzinnej „Grunt to korzenie” prowadzony przez Aldonę Karużys.
  • Ukończyłam studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Pedagogicznej oraz kurs specjalistyczny Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej. Jestem także Terapeutą Integracji Funkcji Wykonawczych.
  • Posiadam certyfikowany tytuł – Terapeuta TUS (trening umiejętności społecznych w ujęciu całościowym z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi).
  • Zdobyłam uprawnienia do prowadzenia zajęć z Terapii Ręki. Jestem również Trenerem Grafomotoryki.
  • Korzystając z wiedzy i doświadczenia innych ekspertów, biorę udział w licznych kursach, które podnoszą moje kwalifikacje w zakresie podejmowanej pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi (m.in. kurs prowadzenia grup wsparcia Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii w Zabrzu, Szkoła Konsultacji – edycja dla profesjonalistów prowadzona przez Agnieszkę Stein i Małgorzatę Stańczyk, szkolenie Self-Regulation dla specjalistów Jagody Sikory).
  • Prowadzę grupę dla kobiet Bliskie Mamy, w której dzielimy się wiedzą, doświadczeniem rodzicielskim i niesiemy wzajemne wsparcie. Od niedawna tworzę także Wioskę Wrażliwości – grupę dla rodziców wysoko wrażliwych dzieci.
  • Tworzę bezpieczną przestrzeń – Centrum Terapii i Rozwoju w Katowicach o nazwie: Pod Skrzydłami Sowy – Miejsce dla Rodziców i Dzieci.

Mam także doświadczenie w projektowaniu planów pomocy dziecku i rodzinie. Moje zainteresowania skupiają się wokół systemowego rozumienia rodziny, dotyczą procesu przekazu międzypokoleniowego, są związane z wysoką wrażliwością i kształtowaniem (się) tożsamości człowieka. Przede wszystkim jednak chcę być blisko ważnych tematów dotyczących szeroko rozumianego życia rodzinnego. Wierzę, że dzięki dbaniu o bliskie relacje z dziećmi, bezpiecznie prowadzimy je ku dorosłości.

Jeżeli interesuje Cię nawiązanie współpracy w zakresie wywiadu, artykułu, recenzji, konsultacji, spotkań tematycznych lub w innej formie (np. promocja dobrego produktu czy usługi) – napisz do mnie! Skontaktuję się z Tobą na pewno.

Miałam przyjemność współpracować z markami:

Pytanie na Śniadanie
Polskie Radio Dzieciom
Natuli - dzieci są ważne
Misja Ciocia
Serial Rodzina jest super!
Ludzki rodzic
Miś Kuleczka - Świadome rodziecielstwo
Logopedyczne SOS
Mama Sowa
Przekonałam Cię?
KONTAKT

Interesuje Cię współpraca?


Gabinet terapeutyczny